Linked Entity Reference (1.0.0-alpha2) - en to hi translation catalogue (11 entries)

en: Label
hi: लेबल

en: URL
hi: यूआरएल

en: Options
hi: विकल्प

en: Fields
hi: क्षेत्र

en: Reference
hi: संदर्भ

en: URI
hi: यूआरआइ

en: Autocomplete
hi: स्वत: पूर्ण

en: An autocomplete text field.
hi: एक स्वत: पूर्ण पाठ क्षेत्र ।

en: Display the label of the referenced entities.
hi: संदर्भित संस्थाओं के लेबल प्रदर्शित करें

en: Rendered entity
hi: रेंडर की गई इकाई

en: Display the referenced entities rendered by entity_view().
hi: entity_view() द्वारा प्रदत्त संदर्भित संस्थाओं को प्रदर्शित करें।
