Linked Entity Reference (1.0.0-alpha2) - en to tr translation catalogue (12 entries)

en: Label
tr: Etiket

en: Options
tr: Seçenekler

en: Fields
tr: Alanlar

en: Reference
tr: Kaynak

en: Autocomplete
tr: Otomatik tamamla

en: External links only
tr: Yalnızca dış bağlantılar

en: An autocomplete text field.
tr: Otomatik tamamlama metin alanı.

en: Rendered entity
tr: Oluşturulmuş varlık

en: Allowed link type
tr: İzin verilen bağlantı tipi

en: Internal links only
tr: Yalnızca iç bağlantılar

en: Both internal and external links
tr: Hem iç hem dış bağlantılar

en: This must be an external URL such as %url.
tr: Bu, %url gibi harici bir URL olmalıdır.
