Linked Entity Reference (1.0.0-alpha3) - en to pl translation catalogue (17 entries)

en: Link
pl: Odnośnik

en: Label
pl: Etykieta

en: Options
pl: Opcje

en: Fields
pl: Pola

en: Reference
pl: Referencja

en: Autocomplete
pl: Autouzupełnianie

en: External links only
pl: Tylko odnośniki zewnętrzne

en: An autocomplete text field.
pl: Pole tekstowe z auto-uzupełnianiem.

en: Display the label of the referenced entities.
pl: Wyświetl etykietę wskazywanej encji

en: Rendered entity
pl: Wyrenderowana encja

en: Display the referenced entities rendered by entity_view().
pl: Wyświetl wskazywane encje wyrenderowane przez entity_view().

en: Allowed link type
pl: Dozwolony typ odnośnika

en: Internal links only
pl: Tylko odnośniki wewnętrzne

en: Both internal and external links
pl: Zarówno wewnętrzne jak i zewnętrzne odnośniki

en: This must be an external URL such as %url.
pl: Musi być zewnętrznym adresem URL takim jak %url.

en: Media library
pl: Biblioteka mediów

en: Allows you to select items from the media library.
pl: Umożliwia wybranie elementów z biblioteki mediów.
