Linked Entity Reference (1.0.1) - en to ja translation catalogue (18 entries)

en: Link
ja: リンク

en: Label
ja: ラベル

en: Options
ja: オプション

en: Fields
ja: フィールド

en: Autocomplete
ja: 自動補完

en: External links only
ja: 外部リンクのみ

en: An autocomplete text field.
ja: 自動補完されるテキストフィールド。

en: Display the label of the referenced entities.
ja: 参照先エンティティのラベルを表示します。

en: Rendered entity
ja: 描画されたエンティティ

en: Display the referenced entities rendered by entity_view().
ja: entity_view() によって描画されている参照先エンティティを表示します。

en: Allowed link type
ja: 許可するリンクタイプ

en: Internal links only
ja: 内部リンクのみ

en: Both internal and external links
ja: 内部と外部リンクの両方

en: This must be an external URL such as %url.
ja: %url のような外部 URL でなくてはなりません。

en: Media library
ja: メディアライブラリー

en: Allows you to select items from the media library.
ja: メディアライブラリーからアイテムを選択できます。

en: Manually entered paths should start with one of the following characters: / ? #
ja: 手動で入力するパスは、次のいずれかの文字から始めなければいけません: / ? #

en: Start typing the title of a piece of content to select it. You can also enter an internal path such as %add-node or an external URL such as %url. Enter %front to link to the front page. Enter %nolink to display link text only.
ja: 選択するにはコンテンツのタイトルをタイピングしてください。%add-nodeのような内部パスや%urlのような外部パスを入力することもできます。フロントページにリンクするには%frontと入力してください。リンクテキストのみを表示するには%nolinkと入力してください。
