Linked Entity Reference (1.0.1) - en to ro translation catalogue (15 entries)

en: Link
ro: Legătură

en: Label
ro: Etichetă

en: Options
ro: Opțiuni

en: Fields
ro: Câmpuri

en: URI
ro: URL

en: Autocomplete
ro: Completare automată

en: External links only
ro: Doar legături externe

en: An autocomplete text field.
ro: Un câmp text cu autocompletare.

en: Display the label of the referenced entities.
ro: Afișați eticheta entităților referite.

en: Rendered entity
ro: Entitate randată

en: Display the referenced entities rendered by entity_view().
ro: Afișați entitățile referință randate de entity_view().

en: Allowed link type
ro: Tip de legătură permis

en: Internal links only
ro: Doar legături interne

en: Both internal and external links
ro: Se permit atât legături interne cât și legături externe

en: This must be an external URL such as %url.
ro: Acesta trebuie să fie un URL extern, precum %url.
