Linked Field (8.x-1.4) - en to fa translation catalogue (14 entries)

en: Attribute
fa: مشخصه

en: Type
fa: نوع

en: Description
fa: شرح

en: Field
fa: فیلد

en: Label
fa: برچسب

en: Text
fa: متن

en: Custom
fa: سفارشی

en: Advanced
fa: پیشرفته

en: Configuration
fa: پیکربندی

en: Attributes
fa: مشخصه‌ها

en: Destination
fa: مقصد

en: - Select -
fa: - انتخاب -

en: Link this field
fa: پیوند نمودن این فیلد

en: @name field is required.
fa: فیلد @name اجباری است.
