Linked Field (8.x-1.4) - en to mr translation catalogue (6 entries)

en: Attribute
mr: गुणधर्म

en: Type
mr: प्रकार

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: Label
mr: खूणचिठ्ठी

en: Text
mr: अक्षर

en: Configuration
mr: संरूपण
