Linked Field (8.x-1.4) - en to tr translation catalogue (14 entries)

en: Attribute
tr: Nitelik

en: Type
tr: Tip

en: Description
tr: Açıklama

en: Field
tr: Alan

en: Label
tr: Etiket

en: Text
tr: Metin

en: Custom
tr: Özel

en: Advanced
tr: Gelişmiş

en: Configuration
tr: Yapılandırma

en: Attributes
tr: Nitelikler

en: Destination
tr: Hedef

en: - Select -
tr: - Seçin -

en: Link this field
tr: Bu alanda bağlantı

en: @name field is required.
tr: @name alanı zorunludur.
