Linked Field (8.x-1.4) - en to uk translation catalogue (15 entries)

en: Attribute
uk: Атрибут

en: Type
uk: Тип

en: Description
uk: Опис

en: Field
uk: Поле

en: Label
uk: Мітка

en: Text
uk: Текст

en: Custom
uk: Власний

en: Advanced
uk: Розширені

en: Configuration
uk: Конфігурація

en: Attributes
uk: Атрибути

en: Destination
uk: Місце призначення

en: - Select -
uk: - Виберіть -

en: Link this field
uk: Зробити це поле посиланням

en: @name field is required.
uk: Поле @name є обов'язковим.

en: Text: @text
uk: Текст: @text
