Link icon (8.x-1.1) - en to fr translation catalogue (34 entries)

en: Yes
fr: Oui

en: No
fr: Non

en: None
fr: Aucun(e)

en: - None -
fr: - Aucun(e) -

en: Default
fr: Par défaut

en: Top
fr: Haut

en: Small
fr: Petit

en: Large
fr: Grand

en: Open link in new window
fr: Ouvrir le lien dans une nouvelle fenêtre

en: Bottom
fr: Bas

en: Medium
fr: Moyen

en: Button
fr: Bouton

en: Square
fr: Carré

en: Left
fr: Gauche

en: Right
fr: Droit

en: Red
fr: Rouge

en: Lime
fr: Lime (vert)

en: Purple
fr: Violet

en: Blue
fr: Bleu

en: Grey
fr: Gris

en: Usage
fr: Utilisation

en: About
fr: À propos

en: - Select -
fr: - Sélectionner -

en: Link settings
fr: Paramètres du lien

en: Round
fr: Arrondi

en: Field types
fr: Types de champs

en: Dark
fr: Sombre

en: Trim link text length
fr: Longueur de coupe du texte du lien

en: URL only
fr: URL seulement

en: Show URL as plain text
fr: Afficher l'URL comme du texte brut

en: Add rel="nofollow" to links
fr: Ajouter rel="nofollow" aux liens

en: Add rel="@rel"
fr: Ajouter rel="@rel"

en: Allow link text
fr: Autoriser le texte du lien

en: Allowed link type
fr: Type de lien autorisé
