Linkit (8.x-4.0) - en to it translation catalogue (41 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Content
it: Contenuto

en: Attribute
it: Attributo

en: Cancel
it: Annulla

en: Description
it: Descrizione

en: Yes
it: Sì

en: Edit
it: Modifica

en: None
it: Nessuno

en: Weight
it: Peso

en: Taxonomy term
it: Termine della tassonomia

en: Field
it: Campo

en: Save
it: Salva

en: User
it: Utente

en: Options
it: Opzioni

en: Custom
it: Personalizzato

en: Widget type
it: Tipo di widget

en: System
it: Sistema

en: Link URL
it: URL del link

en: Attributes
it: Attributi

en: Class
it: Classe

en: Save changes
it: Salva le modifiche

en: Profile
it: Profilo

en: Front page
it: Prima pagina

en: Available tokens
it: Token disponibili

en: Entity
it: Entità

en: Open in new window
it: Apri in una nuova finestra

en: Relationship
it: Relazione

en: Add new profile
it: Aggiungi un nuovo profilo

en: Edit profile
it: Modifica il profilo

en: Page not found
it: Pagina non trovata

en: Attribute settings
it: Impostazioni attributo

en: Edit Link
it: Modifica link

en: Save and continue
it: Salva e continua

en: Frontpage
it: Pagina iniziale

en: Add link
it: Aggiungi link

en: Edit link
it: Link modifica

en: Restrict to the selected roles
it: Limitare ai ruoli selezionati

en: Saved %label configuration.
it: Configurazione %label salvata.

en: Weight for @title
it: Peso per @title
