Linkit (8.x-4.4) - en to cs translation catalogue (58 entries)

en: User interface
cs: Uživatelské rozhraní

en: Title
cs: Nadpis

en: Delete
cs: Smazat

en: Operations
cs: Operace

en: Content
cs: Obsah

en: Attribute
cs: Atribut

en: Description
cs: Popis

en: Yes
cs: Ano

en: No
cs: Ne

en: File
cs: Soubor

en: Edit
cs: Upravit

en: None
cs: Žádné

en: Scheme
cs: Schéma

en: Weight
cs: Váha

en: Link
cs: Odkaz

en: Name
cs: Jméno

en: Taxonomy term
cs: Termín taxonomie

en: Save
cs: Uložit

en: File extensions
cs: Přípony souborů

en: User
cs: Uživatel

en: Custom
cs: Vlastní

en: Widget type
cs: Typ widgetu

en: System
cs: Systém

en: Unlimited
cs: Neomezené

en: Attributes
cs: Atributy

en: Class
cs: Třída

en: Save changes
cs: Uložit změny

en: Update profile
cs: Aktualizovat profil

en: Profile
cs: Profil

en: Front page
cs: Titulní stránka

en: Available tokens
cs: Dostupné tokeny

en: Allowed file extensions
cs: Povolené přípony souboru

en: Relationship
cs: Vztah

en: Edit profile
cs: Upravit profil

en: Attribute settings
cs: Nastavení atributů

en: About
cs: Popis

en: Target
cs: Cíl

en: Profile Name
cs: Název profilu

en: Add profile
cs: Přidat profil

en: Delete profile
cs: Smazat profil

en: Edit Link
cs: Upravit odkaz

en: Save and continue
cs: Uložit a pokračovat

en: Uses
cs: Použití

en: Add link
cs: Přidat položku

en: Edit link
cs: Odkaz "upravit"

en: No results
cs: Žádné výsledky

en: Image file settings
cs: Nastavení obrázku

en: Blocked users
cs: Blokovaní uživatelé

en: Saved %label configuration.
cs: Nastavení %label uloženo.

en: Separate extensions with a space or comma and do not include the leading dot.
cs: Přípony jmen souborů oddělené čárkou nebo mezerou. Vynechte tečku na začátku.

en: Weight for @title
cs: Váha pro @title

en: Linkit profile
cs: Profil Linkit

en: Linkit profiles
cs: Profily Linkit

en: Drupal link
cs: Drupal odkaz

en: Manage Linkit profiles.
cs: Správa profilů Linkit.

en: Open IMCE file browser
cs: Otevřít prohlížeč souborů IMCE

en: You can only select one file.
cs: Můžete vybrat pouze jeden soubor.

en: Use Linkit
cs: Použít Linkit
