Linkit Custom Link (1.0.0-alpha2) - en to pt translation catalogue (10 entries)

en: User interface
pt: Interface do utilizador

en: Delete
pt: Eliminar

en: Link
pt: Ligação

en: Label
pt: Etiqueta

en: Are you sure you want to delete %name?
pt: Tem a certeza que deseja eliminar %name?

en: Query
pt: Consulta

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: Add link
pt: Adicionar ligação

en: Route name
pt: Nome da rota

en: Route parameters
pt: Parâmetros de rota
