LinkStash - Personal Bookmark Manager (1.0.0-beta3) - en to id translation catalogue (25 entries)

en: Title
id: Judul

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi

en: Description
id: Deskripsi

en: Tags
id: Tag

en: Search
id: Pencarian

en: Category
id: Kategori

en: Settings
id: Pengaturan

en: Default
id: Bawaan

en: View
id: Lihat

en: Created
id: Dibuat

en: Page
id: Halaman

en: Custom
id: Tersuai

en: Thumbnail
id: Miniatur

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Allowed HTML tags
id: Tag HTML yang dibolehkan

en: Changed
id: Berubah

en: ‹ Previous
id: ‹ Sebelumya

en: Next ›
id: Selanjutnya ›

en: Offset
id: Letak

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: « First
id: « Pertama

en: Last »
id: Terakhir »

en: Asc
id: Urutan turun
