Linky (8.x-1.0-alpha11) - en to ja translation catalogue (39 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Delete
ja: 削除

en: Author
ja: 投稿者

en: Edit
ja: 編集

en: Reset
ja: リセット

en: Link
ja: リンク

en: Created
ja: 作成

en: Page
ja: ページ

en: Custom
ja: カスタム

en: Revision ID
ja: リビジョンID

en: Authored by
ja: 投稿者

en: Desc
ja: 降順

en: Link URL
ja: リンク URL

en: Destination
ja: 行き先

en: Last checked
ja: 最終確認日時

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: author
ja: 投稿者

en: Changed
ja: 変更済

en: Apply
ja: 適用

en: Offset
ja: オフセット

en: About
ja: アバウト

en: Link title
ja: リンクタイトル

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: - All -
ja: - 全て -

en: Operations links
ja: 管理リンク

en: Revision log message
ja: リビジョンログメッセージ

en: Asc
ja: 昇順

en: Master
ja: マスター

en: Revision user
ja: リビジョンユーザー

en: Briefly describe the changes you have made.
ja: 行った変更について簡単に説明します。

en: The time that the current revision was created.
ja: 現在のリビジョンが作成された日時。

en: The user ID of the author of the current revision.
ja: 現在のリビジョンの投稿者のユーザーID。

en: The referenced entity (%type: %id) does not exist.
ja: 参照されたエンティティ(%type: %id)は存在しません。

en: The time that the entity was created.
ja: エンティティが作られた時刻

en: The time that the entity was last edited.
ja: エンティティが前回編集された時刻

en: This entity (%type: %label) cannot be referenced.
ja: エンティティ (%type: %label) を参照できません。

en: Revision create time
ja: リビジョン作成時間

en: Default revision
ja: デフォルトのリビジョン

en: A flag indicating whether this was a default revision when it was saved.
ja: 保存時のデフォルトリビジョンかどうかを示すフラグ。
