Linky (8.x-1.0-alpha7) - en to it translation catalogue (27 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Delete
it: Elimina

en: Author
it: Autore

en: Edit
it: Modifica

en: Reset
it: Ripristina

en: Created
it: Creato

en: Page
it: Pagina

en: Custom
it: Personalizzato

en: Authored by
it: Creato da

en: Desc
it: Disc

en: Link URL
it: URL del link

en: Destination
it: Destinazione

en: Last checked
it: Ultimo controllo

en: Sort by
it: Ordina per

en: author
it: autore

en: Changed
it: Modificato

en: Apply
it: Applica

en: Language code
it: Codice della lingua

en: Offset
it: Scostamento

en: About
it: Informazioni

en: Link title
it: Titolo del link

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: Operations links
it: Link operativi

en: Master
it: Principale

en: The referenced entity (%type: %id) does not exist.
it: L'entità messa in relazione (%type: %id) non esiste.

en: This entity (%type: %label) cannot be referenced.
it: Questa entità (%type: %label) non può essere messa in relazione.
