Linky (8.x-1.0-beta2) - en to id translation catalogue (34 entries)

en: Title
id: Judul

en: Delete
id: Hapus

en: Author
id: Penulis

en: Edit
id: Sunting

en: Link
id: Tautan

en: Created
id: Dibuat

en: Page
id: Halaman

en: Custom
id: Tersuai

en: Revision ID
id: ID revisi

en: Authored by
id: Ditulis oleh

en: Link URL
id: Tautan URL

en: Destination
id: Tujuan

en: Last checked
id: Terakhir dicek

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: author
id: penulis

en: Changed
id: Berubah

en: Apply
id: Terapkan

en: Offset
id: Letak

en: About
id: Tentang

en: Link title
id: Tautan judul

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: Operations links
id: Tautan operasi

en: Revision log message
id: Catatan revisi

en: Asc
id: Urutan turun

en: Revision user
id: Revisi pengguna

en: Briefly describe the changes you have made.
id: Jelaskan secara singkat perubahan yang telah Anda buat.

en: The time that the current revision was created.
id: Waktu dimana revisi terbaru dibuat.

en: The user ID of the author of the current revision.
id: ID pengguna penulis dari revisi saat ini.

en: The referenced entity (%type: %id) does not exist.
id: Entitas yang dirujuk (%type: %id) tidak terdaftar.

en: This entity (%type: %label) cannot be referenced.
id: Entitas (%type: %label) tidak dapat dirujuk.

en: Revision create time
id: Revisi mencatat waktu

en: Default revision
id: Revisi standar

en: A flag indicating whether this was a default revision when it was saved.
id: Bendera yang menunjukkan apakah ini merupakan revisi default saat disimpan.
