Liquid Voting (1.0.0) - en to fr translation catalogue (50 entries)

en: Body
fr: Corps

en: Previous
fr: Précédent

en: Next
fr: Suivant

en: Operations
fr: Actions

en: Subject
fr: Objet

en: Cancel
fr: Annuler

en: Email notifications
fr: Notifications par courriel

en: Yes
fr: Oui

en: No
fr: Non

en: Overview
fr: Vue d'ensemble

en: Search
fr: Rechercher

en: - None -
fr: - Aucun(e) -

en: Weight
fr: Poids

en: Settings
fr: Paramètres

en: Name
fr: Nom

en: Event
fr: Évènement

en: Unknown
fr: Inconnu

en: User
fr: Utilisateur

en: Created
fr: Créé

en: Separator
fr: Séparateur

en: Active
fr: Actif

en: Event type
fr: Type d'événement

en: Vote
fr: Voter

en: Ascending
fr: Ascendant

en: Descending
fr: Descendant

en: Labels
fr: Étiquettes

en: Sort by
fr: Trier par

en: You
fr: Vous

en: Mail template
fr: Gabarit de courriel

en: Topic
fr: Sujet

en: Mail templates
fr: Gabarits de courriels

en: Moderation
fr: Modération

en: Search by name
fr: Rechercher par nom

en: Scope
fr: Étendue

en: Changed
fr: Modifié

en: Select
fr: Sélectionner

en: Recent activity
fr: Activité récente

en: Member
fr: Membre

en: Revoked
fr: Annulé(e)

en: Sort direction
fr: Sens du tri

en: Dashboard
fr: Tableau de bord

en: No votes yet
fr: Aucun vote pour le moment

en: Your vote has been recorded.
fr: Votre vote a été enregistré.

en: Formatter settings
fr: Paramétrage de l'outil de mise en forme

en: Closes
fr: Ferme

en: - Choose -
fr: - Choisir -

en: Group column
fr: Colonne de regroupement

en: Direct
fr: Immédiat

en: Link to entity
fr: Lier à l'entité

en: Available tokens: @tokens
fr: Jetons disponibles: @tokens
