Liquid Voting (1.0.0) - en to de translation catalogue (61 entries)

en: Body
de: Textkörper

en: Previous
de: Vorherige

en: Next
de: Weiter

en: Operations
de: Aktionen

en: Subject
de: Betreff

en: Cancel
de: Abbrechen

en: Email notifications
de: E-Mail-Benachrichtigungen

en: Yes
de: Ja

en: No
de: Nein

en: Overview
de: Übersicht

en: Date
de: Datum

en: Search
de: Suche

en: - None -
de: - Nicht festgelegt/ausgewählt -

en: Weight
de: Gewichtung

en: Settings
de: Einstellungen

en: Event
de: Ereignis

en: Unknown
de: Unbekannt

en: User
de: Benutzer

en: Created
de: Erstellt

en: Separator
de: Trennzeichen

en: Active
de: Aktiv

en: Voting
de: Bewertung

en: Event type
de: Ereignistyp

en: Vote
de: Stimme

en: Ascending
de: Aufsteigend

en: Descending
de: Absteigend

en: Decision
de: Entscheidung

en: Enable email notifications
de: E-Mail-Benachrichtigungen aktivieren

en: Labels
de: Beschriftungen

en: Sort by
de: Sortierung

en: You
de: Sie

en: Mail template
de: E-Mail-Vorlage

en: Topic
de: Thema

en: Mail templates
de: E-Mail-Vorlagen

en: Search by name
de: Suche nach Name

en: Scope
de: Anwendungsbereich

en: Changed
de: Geändert

en: votes
de: Bewertungen

en: Select
de: Auswählen

en: Quick Links
de: Schnell-Verweise

en: Recent activity
de: Neue Beiträge

en: Delegation
de: Bevollmächtigung

en: Member
de: Mitglied

en: Revoked
de: Widerrufen

en: Sort direction
de: Sortierrichtung

en: Unknown user
de: Unbekannter Benutzer

en: Delegate
de: Delegieren

en: Pagination
de: Seitennummerierung

en: No votes yet
de: Noch keine Bewertungen vorhanden

en: Your vote has been recorded.
de: Die abgegeben Stimme wurde aufgezeichnet

en: Formatter settings
de: Anzeigeformateinstellungen

en: Closes
de: Schließt

en: - Choose -
de: - Wählen Sie -

en: Group column
de: Gruppiere Spalte

en: Direct
de: Direkt

en: Link to entity
de: Link zur Entität

en: Your vote
de: Ihre Bewertung

en: Export CSV
de: CSV-Export

en: Expertise
de: Sachverstand

en: Available tokens: @tokens
de: Verfügbare Tokens: @tokens

en: Email templates
de: E-Mail-Vorlagen
