Liquid Voting (1.0.0) - en to hi translation catalogue (29 entries)

en: Body
hi: मुख्य भाग

en: Previous
hi: पिछला

en: Next
hi: अगला

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Subject
hi: विषय

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Email notifications
hi: ईमेल सूचनाएं

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: Overview
hi: समीक्षा

en: Date
hi: तारीख

en: Search
hi: खोज

en: - None -
hi: - कोई नहीं -

en: Weight
hi: मान

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Name
hi: नाम

en: Unknown
hi: पता नहीं

en: User
hi: प्रयोक्ता

en: Created
hi: निर्मित

en: Separator
hi: पृथक्कारक

en: Active
hi: सक्रिय

en: Vote
hi: मतदान करें

en: Ascending
hi: आरोही

en: Descending
hi: अवरोही

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: Topic
hi: विषय

en: Changed
hi: बदल गया

en: Member
hi: सदस्य

en: Sort direction
hi: क्रमबद्ध दिशा
