Liquid Voting (1.0.0) - en to id translation catalogue (38 entries)

en: Body
id: Isi

en: Previous
id: Sebelumnya

en: Next
id: Selanjutnya

en: Operations
id: Operasi

en: Subject
id: Judul

en: Cancel
id: Batal

en: Email notifications
id: Email pemberitahuan

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: Overview
id: Sekilas

en: Date
id: Tanggal

en: Search
id: Pencarian

en: - None -
id: - Tiada -

en: Weight
id: Bobot

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: Event
id: Acara

en: Unknown
id: Tak dikenal

en: User
id: Pengguna

en: Created
id: Dibuat

en: Separator
id: Pemisah

en: Active
id: Aktif

en: Event type
id: Jenis acara

en: Vote
id: Pilih

en: Ascending
id: Menaik

en: Descending
id: Menurun

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Topic
id: Topik

en: Scope
id: Lingkup

en: Changed
id: Berubah

en: Select
id: Pilih

en: Sort direction
id: Arah sortir

en: Dashboard
id: Dasbor

en: No votes yet
id: belum ada rating

en: Formatter settings
id: Pengaturan formatter

en: - Choose -
id: - Pilih -

en: Group column
id: kolom kelompok

en: Link to entity
id: Tautan ke entitas
