LISSA Kickstart (8.x-1.0-beta1) - en to uk translation catalogue (36 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Delete
uk: Видалити

en: Content
uk: Вміст

en: Development
uk: Розробка

en: Type
uk: Тип

en: List
uk: Список

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Description
uk: Опис

en: Explanation or submission guidelines
uk: Пояснення або вказівки щодо введення

en: Edit
uk: Редагувати

en: This action cannot be undone.
uk: Цю дію буде неможливо відмінити.

en: Image
uk: Зображення

en: Settings
uk: Налаштування

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Time
uk: Час

en: Add
uk: Додати

en: View
uk: Перегляд

en: Event
uk: Подія

en: Current
uk: Поточна

en: node
uk: матеріал

en: Start
uk: Початок

en: Pattern
uk: Шаблон

en: Notifications
uk: Сповіщення

en: Authored on
uk: Створено

en: Changed
uk: Змінено

en: Usage
uk: Використання

en: Timeline
uk: Графік часу

en: About
uk: Про модуль

en: Notification
uk: Сповіщення

en: Web services
uk: Вебслужба

en: Machine-readable name
uk: Машино-читабельна назва

en: Are you sure you want to delete the content type %type?
uk: Ви дійсно бажаєте видалити тип матеріалу %type?

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
uk: Неприпустима машино-читабельна назва. Введіть назву, що відрізняється від %invalid.

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
uk: Текст, що буде показаний в полі до початку введення значення. Зазвичай це підказка з прикладом значення або короткий опис очікуваного формату.

en: The time that the node was created.
uk: Час створення матеріалу.

en: The time that the node was last edited.
uk: Час останнього редагування матеріалу.
