LISSA Kickstart (8.x-1.0-beta1) - en to ar translation catalogue (32 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Delete
ar: حذف

en: Content
ar: المحتوى

en: Development
ar: التطوير

en: Type
ar: النوع

en: List
ar: لائحة

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Description
ar: الوصف

en: Explanation or submission guidelines
ar: الشرح أو توجيهات الإرسال

en: Edit
ar: تحرير

en: This action cannot be undone.
ar: لا يمكن التراجع عن هذة العملية.

en: Image
ar: الصورة

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Name
ar: الاسم

en: Time
ar: الوقت

en: Add
ar: إضافة

en: View
ar: عرض

en: Event
ar: الحدث

en: Current
ar: الحالي

en: node
ar: عقدة

en: Start
ar: البداية

en: Pattern
ar: النموذج

en: Notifications
ar: الإشعارات

en: Authored on
ar: أُنشِئ يوم

en: Changed
ar: تم التغير

en: About
ar: حول

en: Web services
ar: خدمات الويب

en: Machine-readable name
ar: الاسم المقروء آليا

en: Are you sure you want to delete the content type %type?
ar: هل أنت متأكد أنك راغب في حذف نوع المحتوى %type؟

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
ar: الاسم البرمجي غير صحيح. يرجى إدخال اسم مختلف عن %invalid.

en: UUID
ar: المعرف UUID

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
ar: النص الذي سيظهر في داخل الحقل حتى يتم إدخال القيمة. غالبًا ما يكون هذا التلميح قيمة العينة أو وصفًا موجزًا للتنسيق المتوقع.
