LISSA Kickstart (8.x-1.0-beta1) - en to hi translation catalogue (27 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Delete
hi: मिटायें

en: Content
hi: सामग्री

en: Development
hi: उद्विकास

en: Type
hi: प्रकार

en: List
hi: सूची

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Description
hi: उल्लेख

en: Explanation or submission guidelines
hi: व्याख्या या प्रस्तुत दिशा निर्देश.

en: Edit
hi: संपादित करें

en: This action cannot be undone.
hi: इस क्रिया को अकार्य नहीं किया जा सकता है यानि फिर से पहले की अवस्था मे जाना सम्भव नहीं है।

en: Image
hi: चित्र

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Name
hi: नाम

en: Time
hi: समय

en: Add
hi: जोड़ें

en: View
hi: देखें

en: Current
hi: मौजूदा

en: node
hi: नोड

en: Start
hi: शुरू

en: Pattern
hi: नमूना

en: Authored on
hi: कब लिखा गया

en: Changed
hi: बदल गया

en: About
hi: के बारे में

en: Web services
hi: वेब सेवाएं

en: Machine-readable name
hi: मशीन पठनीय नाम

en: UUID
hi: युयुआइङी
