LISSA Kickstart (8.x-1.0-beta1) - en to ja translation catalogue (35 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Delete
ja: 削除

en: Content
ja: コンテンツ

en: Development
ja: 開発

en: Type
ja: タイプ

en: List
ja: リスト

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Description
ja: 説明

en: Explanation or submission guidelines
ja: 説明や投稿のガイドライン

en: Edit
ja: 編集

en: This action cannot be undone.
ja: この処理は取り消しできません。

en: Image
ja: 画像

en: Settings
ja: 設定

en: Name
ja: 名前

en: Time
ja: 時間

en: Add
ja: 追加

en: View
ja: ビュー

en: Event
ja: イベント

en: Current
ja: 現在

en: node
ja: ノード

en: Start
ja: 開始

en: Pattern
ja: パターン

en: Notifications
ja: 通知

en: Authored on
ja: 投稿日時

en: Changed
ja: 変更済

en: Usage
ja: 使用方法

en: About
ja: アバウト

en: Notification
ja: 通知

en: Web services
ja: ウェブサービス

en: Machine-readable name
ja: システム内部名称

en: Are you sure you want to delete the content type %type?
ja: 本当に、コンテンツタイプ %type を削除してもよろしいですか？

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
ja: システム内部名称が不正です。%invalid 以外の名称を入力してください。

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
ja: 値が入力されるまで、フィールドの内側に表示される文字列。このヒントは、サンプルの値か、あるいはフォーマットの簡潔な説明であることが多いです。

en: The time that the node was created.
ja: ノードが作成された日時。

en: The time that the node was last edited.
ja: ノードが最後に更新された日時。
