List Formatter (8.x-2.0-alpha1) - en to it translation catalogue (7 entries)

en: List
it: Elenco

en: Fields
it: Campi

en: List type
it: Tipo di elenco

en: Paragraph
it: Paragrafo

en: and
it: e

en: Trim link text length
it: Tronca il testo del link

en: Leave blank to allow unlimited link text lengths.
it: Lasciare vuoto per consentire lunghezze del testo illimitate per i link.
