List Formatter (8.x-2.0-alpha1) - en to pl translation catalogue (9 entries)

en: List
pl: Lista

en: Fields
pl: Pola

en: List type
pl: Typ listy

en: Paragraph
pl: Akapit

en: and
pl: i

en: Header 2
pl: Nagłówek 2

en: Header 3
pl: Nagłówek 3

en: Trim link text length
pl: Długość przyciętej treści odnośnika

en: Leave blank to allow unlimited link text lengths.
pl: Pozostaw to pole puste aby długość treści odnośnika była nieograniczona.
