List Formatter (8.x-2.0-alpha1) - en to ro translation catalogue (6 entries)

en: List
ro: Listă

en: Fields
ro: Câmpuri

en: List type
ro: Tip listă

en: and
ro: și

en: Trim link text length
ro: Prescurtează lungimea textului legăturii

en: Leave blank to allow unlimited link text lengths.
ro: Lăsați gol pentru a permite lungime nelimitată pentru textul legăturii.
