List Formatter (8.x-2.0-alpha1) - en to de translation catalogue (12 entries)

en: List
de: Liste

en: Fields
de: Felder

en: List type
de: Listentyp

en: Paragraph
de: Seitenabschnitt

en: and
de: und

en: Unordered HTML list (ul)
de: Ungeordnete HTML-Liste (ul)

en: Ordered HTML list (ol)
de: Geordnete HTML-Liste (ol)

en: Header 1
de: Kopfzeile 1

en: Header 2
de: Kopfzeile 2

en: Header 3
de: Kopfzeile 3

en: Trim link text length
de: Länge des gekürzten Linktextes

en: Leave blank to allow unlimited link text lengths.
de: Leer lassen, um die Länge der Linktexte nicht zu begrenzen.
