Liveblog (2.0.0-alpha1) - en to ja translation catalogue (47 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Body
ja: 本文

en: delete
ja: 削除

en: Status
ja: 状態

en: Delete
ja: 削除

en: Content
ja: コンテンツ

en: Author
ja: 投稿者

en: Actions
ja: アクション

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Administration
ja: 管理

en: On
ja: オン

en: view
ja: ビュー

en: Edit
ja: 編集

en: Reset
ja: リセット

en: Settings
ja: 設定

en: edit
ja: 編集

en: Preview
ja: プレビュー

en: Save
ja: 保存

en: Update
ja: 更新

en: View
ja: ビュー

en: Created
ja: 作成

en: Create
ja: 作成

en: All
ja: すべて

en: Off
ja: オフ

en: Published
ja: 掲載

en: Location
ja: 場所

en: Promoted to front page
ja: フロントページへ掲載

en: Authored by
ja: 投稿者

en: Desc
ja: 降順

en: Additional
ja: 追加

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: Key
ja: キー

en: Source
ja: ソース

en: Changed
ja: 変更済

en: @type: deleted %title.
ja: @type: %titleが削除されました。

en: Live
ja: ライブ

en: Apply
ja: 適用

en: Offset
ja: オフセット

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: - All -
ja: - 全て -

en: Cluster
ja: クラスター

en: Published status
ja: 掲載ステータス

en: Full content
ja: 全文

en: Asc
ja: 昇順

en: Master
ja: マスター

en: @name field is required.
ja: @name フィールドは必須項目です。

en: The username of the content author.
ja: コンテンツ投稿者のユーザー名。
