Liveblog (2.0.0-alpha1) - en to oc translation catalogue (42 entries)

en: Title
oc: Títol

en: Body
oc: Còs

en: delete
oc: suprimir

en: Status
oc: Estatut

en: Delete
oc: Suprimir

en: Content
oc: Contengut

en: Author
oc: Autor

en: Actions
oc: Accions

en: Cancel
oc: Anullar

en: Administration
oc: Administracion

en: On
oc: Activat

en: view
oc: veire

en: Edit
oc: Modificar

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: Settings
oc: Paramètres

en: edit
oc: modificar

en: Preview
oc: Apercebut

en: Save
oc: Enregistrar

en: Update
oc: Metre a jorn

en: View
oc: Veire

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Created
oc: Creat(ada)

en: Create
oc: Crear

en: All
oc: Tot

en: Off
oc: Desactivat

en: Published
oc: Publicat

en: Location
oc: Emplaçament

en: Promoted to front page
oc: Promolgut en pagina d'acuèlh

en: Authored by
oc: Escrich per

en: Sort by
oc: Triar per

en: Key
oc: Clau

en: Source
oc: Font

en: Changed
oc: Modificat

en: @type: deleted %title.
oc: @type  : %title suprimit.

en: Apply
oc: Aplicar

en: Offset
oc: Decalatge

en: Items per page
oc: Elements per pagina

en: - All -
oc: - Tot -

en: Highlight
oc: Suslinhar

en: Full content
oc: Contengut complet

en: UUID
oc: Identificant universal unic (UUID)

en: Master
oc: Maître
