Liveblog (2.0.0-alpha2) - en to hu translation catalogue (52 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Body
hu: Törzs

en: delete
hu: törlés

en: Status
hu: Állapot

en: Delete
hu: Törlés

en: Content
hu: Tartalom

en: Author
hu: Szerző

en: Actions
hu: Műveletek

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Administration
hu: Adminisztráció

en: On
hu: Be

en: view
hu: megtekintés

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: Settings
hu: Beállítások

en: edit
hu: szerkesztés

en: Preview
hu: Előnézet

en: Save
hu: Mentés

en: Update
hu: Frissítés

en: View
hu: Megtekintés

en: ID
hu: Azonosító

en: Created
hu: Létrehozva

en: Create
hu: Létrehozás

en: All
hu: Mind

en: Off
hu: Ki

en: Published
hu: Közzétéve

en: Location
hu: Helyszín

en: Promoted to front page
hu: Címlapra helyezve

en: N/A
hu: Nincs adat

en: Authored by
hu: Szerző

en: Desc
hu: Csökk

en: Additional
hu: Továbbiak

en: Sort by
hu: Rendezés

en: Key
hu: Kulcs

en: Source
hu: Forrás

en: Post title
hu: Bejegyzés címe

en: Changed
hu: Módosítva

en: @type: deleted %title.
hu: @type: %title törölve lett.

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: Offset
hu: Eltolás

en: Items per page
hu: Elemek száma oldalanként

en: - All -
hu: – Mind –

en: Cluster
hu: Fürt

en: Highlight
hu: Kiemelt

en: Published status
hu: Közzététel állapota

en: Full content
hu: Teljes tartalom

en: Secret
hu: Titok

en: Asc
hu: Növ

en: Master
hu: Mester

en: @name field is required.
hu: @name mező szükséges.

en: View larger map
hu: Megtekintés nagyobb térképen

en: The username of the content author.
hu: A tartalom szerzőjének felhasználóneve.
