Liveblog (8.x-1.0-alpha3) - en to cy translation catalogue (37 entries)

en: Title
cy: Pennawd

en: Body
cy: Corff

en: delete
cy: dileu

en: Status
cy: Statws

en: Delete
cy: Dileu

en: Content
cy: Cynnwys

en: Author
cy: Awdur

en: Actions
cy: Gweithredoedd

en: Cancel
cy: Diddymu

en: Administration
cy: Gweinyddiaeth

en: On
cy: Ymlaen

en: view
cy: gweld

en: Edit
cy: Golygu

en: Reset
cy: Ailosod

en: Settings
cy: Gosodiadau

en: edit
cy: golygu

en: Preview
cy: Rhagolwg

en: Save
cy: Cadw

en: Update
cy: Diweddaru

en: View
cy: Gweld

en: Created
cy: Wedi ei greu

en: Create
cy: Creu

en: All
cy: I gyd

en: Off
cy: I ffwrdd

en: Published
cy: Wedi ei gyhoeddi

en: Location
cy: Lleoliad

en: Promoted to front page
cy: Hyrwyddo i dudalen blaen

en: Authored by
cy: Wedi ei awduro gan

en: Additional
cy: Ychwanegol

en: Sort by
cy: Dosbarthu drwy

en: Key
cy: Allwedd

en: @type: deleted %title.
cy: @type: %title wedi ei ddileu.

en: Apply
cy: Ceisio

en: Offset
cy: Ongli

en: Items per page
cy: Eitemau pob tudalen

en: ‹‹
cy: <<

en: ››
cy: >>
