Liveblog (8.x-1.0-alpha5) - en to tr translation catalogue (47 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Body
tr: Gövde

en: delete
tr: sil

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: Content
tr: İçerik

en: Author
tr: Yazar

en: Actions
tr: Eylemler

en: Cancel
tr: İptal

en: Administration
tr: Yönetim

en: On
tr: Açık

en: view
tr: görüntüle

en: Edit
tr: Düzenle

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Settings
tr: Ayarlar

en: edit
tr: düzenle

en: Preview
tr: Ön izleme

en: Save
tr: Kaydet

en: Update
tr: Güncelle

en: View
tr: Görüntüle

en: Created
tr: Oluşturulma

en: Create
tr: Oluştur

en: All
tr: Tümü

en: Off
tr: Kapalı

en: Published
tr: Yayında

en: Location
tr: Konum

en: Promoted to front page
tr: Ana sayfaya yükseltilmiş

en: Authored by
tr: Yazan

en: Desc
tr: Azalan

en: Additional
tr: Ek

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: Key
tr: Anahtar

en: Source
tr: Kaynak

en: Changed
tr: Değişti

en: @type: deleted %title.
tr: @type: %title silindi.

en: Live
tr: Live (canlı)

en: Apply
tr: Uygula

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: - All -
tr: - Tümü -

en: Highlight
tr: Vurgulu

en: Published status
tr: Yayın durumu

en: Full content
tr: Tüm içerik

en: Asc
tr: Artan

en: Master
tr: Ana (master)

en: @name field is required.
tr: @name alanı zorunludur.

en: The username of the content author.
tr: Gönderinin yazarının adı
