Liveblog (8.x-1.0-alpha6) - en to ast translation catalogue (27 entries)

en: Title
ast: Títulu

en: Body
ast: Cuerpu

en: delete
ast: desaniciar

en: Status
ast: Estáu

en: Delete
ast: Desaniciar

en: Content
ast: Conteníu

en: Author
ast: Autor

en: Actions
ast: Aiciones

en: Cancel
ast: Encaboxar

en: Administration
ast: Alministración

en: view
ast: vista

en: Edit
ast: Editar

en: Reset
ast: Reafitar

en: Settings
ast: Preferencies

en: edit
ast: editar

en: Preview
ast: Entever

en: Save
ast: Guardar

en: Update
ast: Anovar

en: View
ast: Vista

en: Created
ast: Fechu

en: Create
ast: Crear

en: All
ast: Too

en: Published
ast: Espublizáu

en: Location
ast: Llugar

en: N/A
ast: N/D

en: Authored by
ast: Fechu por

en: Key
ast: Llave
