Liveblog (8.x-1.0-alpha6) - en to eo translation catalogue (36 entries)

en: Title
eo: Titolo

en: Body
eo: Korpo

en: delete
eo: forigu

en: Status
eo: Stato

en: Delete
eo: Forigu

en: Content
eo: Enhavo

en: Author
eo: Aŭtoro

en: Actions
eo: Agoj

en: Cancel
eo: Nuligu

en: Administration
eo: Administrado

en: On
eo: Ŝaltita

en: view
eo: rigardi

en: Edit
eo: Redaktu

en: Reset
eo: Restarigu

en: Settings
eo: Agordoj

en: edit
eo: redakti

en: Preview
eo: Antaŭrigardo

en: Save
eo: Konservu

en: Update
eo: Ĝisdatigu

en: View
eo: Vidu

en: ID
eo: Identigilo

en: Created
eo: Kreita

en: Create
eo: Kreu

en: All
eo: Ĉiuj

en: Off
eo: Malŝaltita

en: Published
eo: Publikigita

en: Location
eo: Loko

en: Promoted to front page
eo: Montrata en la ĉefpaĝo

en: Authored by
eo: Verkita de

en: Desc
eo: malkreske

en: Sort by
eo: Ordigu laŭ

en: @type: deleted %title.
eo: @type: forigis %title.

en: Apply
eo: Apliku

en: - All -
eo: - Ĉio -

en: UUID
eo: Unika uzantonomero

en: Asc
eo: kreske
