Liveblog (8.x-1.1-alpha7) - en to ru translation catalogue (51 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: Body
ru: Содержимое

en: delete
ru: удалить

en: Status
ru: Статус

en: Delete
ru: Удалить

en: Content
ru: Содержимое

en: Author
ru: Автор

en: Actions
ru: Действия

en: Cancel
ru: Отмена

en: Administration
ru: Администрирование

en: On
ru: Вкл

en: view
ru: представление

en: Edit
ru: Редактировать

en: Reset
ru: Сбросить

en: Settings
ru: Настройки

en: edit
ru: изменить

en: Preview
ru: Предпросмотр

en: Save
ru: Сохранить

en: Update
ru: Обновить

en: View
ru: Просмотр

en: Created
ru: Создано

en: Create
ru: Создать

en: All
ru: Все

en: Off
ru: Выкл

en: Published
ru: Опубликовано

en: Location
ru: Место

en: Promoted to front page
ru: Помещено на главную страницу

en: N/A
ru: Н/Д

en: Authored by
ru: Автор

en: Desc
ru: По убыванию

en: Additional
ru: Дополнительно

en: Sort by
ru: Сортировать по

en: Key
ru: Ключ

en: Source
ru: Источник

en: Post title
ru: Заголовок сообщения

en: Changed
ru: Изменение

en: @type: deleted %title.
ru: @type: удален материал %title.

en: Live
ru: Действующий

en: Apply
ru: Применить

en: Offset
ru: Пропустить

en: Items per page
ru: Элементов на страницу

en: - All -
ru: - Все -

en: Cluster
ru: Кластер

en: Highlight
ru: Подсвеченный

en: Published status
ru: Статус публикации

en: Full content
ru: Полная версия

en: Secret
ru: Секрет

en: Asc
ru: По возрастанию

en: Master
ru: Основной

en: @name field is required.
ru: Поле "@name" обязательно для заполнения.

en: The username of the content author.
ru: Имя пользователя автора содержимого.
