Liveblog (8.x-1.1-alpha9) - en to th translation catalogue (27 entries)

en: Title
th: หัวข้อ

en: delete
th: ลบ

en: Status
th: สถานะ

en: Delete
th: ลบ

en: Actions
th: แอคชั่น

en: Cancel
th: ยกเลิก

en: On
th: เปิด

en: Edit
th: แก้ไข

en: Settings
th: ตั้งค่า

en: edit
th: แก้ไข

en: Save
th: บันทึก

en: Update
th: ปรับปรุง

en: View
th: ดู

en: ID
th: ไอดี

en: Created
th: สร้างเมื่อ

en: Create
th: สร้าง

en: All
th: ทั้งหมด

en: Off
th: ปิด

en: Location
th: สถานที่ตั้ง

en: N/A
th: ไม่มี

en: Authored by
th: โพสต์โดย

en: Key
th: คีย์

en: Source
th: แหล่งที่มา

en: Changed
th: เปลี่ยน

en: @type: deleted %title.
th: @type: ลบ %title.

en: @name field is required.
th: @name ยังไม่ทำรายการนี้

en: The username of the content author.
th: ชื่อผู้ใช้งานของผู้เขียนเนื้อหา
