Liveblog (8.x-1.2-alpha11) - en to nl translation catalogue (46 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Body
nl: Inhoud

en: delete
nl: verwijderen

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Content
nl: Inhoud

en: Author
nl: Auteur

en: Actions
nl: Acties

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Administration
nl: Beheer

en: On
nl: Aan

en: view
nl: weergeven

en: Edit
nl: Bewerken

en: Reset
nl: Opnieuw instellen

en: Settings
nl: Instellingen

en: edit
nl: bewerken

en: Preview
nl: Voorbeeldweergave

en: Save
nl: Opslaan

en: Update
nl: Bijwerken

en: View
nl: Weergeven

en: Created
nl: Aangemaakt

en: Create
nl: Aanmaken

en: All
nl: Alle

en: Off
nl: Uit

en: Published
nl: Gepubliceerd

en: Location
nl: Locatie

en: Promoted to front page
nl: Aangeraden op de voorpagina

en: N/A
nl: n.v.t.

en: Authored by
nl: Geschreven door

en: Desc
nl: Aflopend

en: Additional
nl: Extra

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: Key
nl: Sleutel

en: Source
nl: Bron

en: Changed
nl: Gewijzigd

en: @type: deleted %title.
nl: @type: %title verwijderd.

en: Apply
nl: Toepassen

en: Items per page
nl: Items per pagina

en: - All -
nl: - Alle -

en: Highlight
nl: Accentueren

en: Published status
nl: Publicatiestatus

en: Full content
nl: Volledige inhoud

en: Secret
nl: Geheim

en: App ID
nl: App-ID

en: Asc
nl: Oplopend

en: @name field is required.
nl: @name is een verplicht veld.

en: The username of the content author.
nl: De gebruikersnaam van de auteur.
