Liveblog (8.x-1.2-alpha12) - en to ro translation catalogue (46 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Body
ro: Conținut

en: delete
ro: șterge

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: Content
ro: Conținut

en: Author
ro: Autor

en: Actions
ro: Acțiuni

en: Cancel
ro: Anulare

en: Administration
ro: Administrare

en: On
ro: Pornit

en: view
ro: afișează

en: Edit
ro: Editați

en: Reset
ro: Resetează

en: Settings
ro: Setări

en: edit
ro: modifică

en: Preview
ro: Previzualizare

en: Save
ro: Salvare

en: Update
ro: Actualizare

en: View
ro: Afişează

en: Created
ro: Creat

en: Create
ro: Crează

en: All
ro: Toate

en: Off
ro: Oprit

en: Published
ro: Publicat

en: Location
ro: Locaţia

en: Promoted to front page
ro: Promovat pe prima pagină

en: N/A
ro: N/D

en: Authored by
ro: Autor

en: Desc
ro: Descendent

en: Additional
ro: Adițional

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Key
ro: Cheie

en: Source
ro: Sursă

en: Changed
ro: Schimbat

en: @type: deleted %title.
ro: @type: %title şters.

en: Apply
ro: Aplică

en: Offset
ro: Decalaj

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: - All -
ro: - Toate -

en: Published status
ro: Statusul publicat

en: Full content
ro: Întregul conținut

en: Asc
ro: Ascendent

en: Master
ro: Expert

en: @name field is required.
ro: Câmpul @name este obligatoriu.

en: The username of the content author.
ro: Numele de utilizator al autorului conținutului.
