Liveblog (8.x-1.2-alpha13) - en to pl translation catalogue (49 entries)

en: Title
pl: Tytuł

en: Body
pl: Treść

en: delete
pl: usuń

en: Delete
pl: Usuń

en: Content
pl: Zawartość

en: Author
pl: Autor

en: Actions
pl: Akcje

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Administration
pl: Administracja

en: On
pl: Włączony

en: view
pl: przeglądaj

en: Edit
pl: Edytuj

en: Reset
pl: Resetuj

en: Settings
pl: Ustawienia

en: edit
pl: edytuj

en: Preview
pl: Podgląd

en: Save
pl: Zapisz

en: Update
pl: Aktualizuj

en: View
pl: Widok

en: Created
pl: Utworzono

en: Create
pl: Utwórz

en: All
pl: Wszystko

en: Off
pl: Wyłączony

en: Published
pl: Opublikowane

en: Location
pl: Położenie

en: Promoted to front page
pl: Promowany na stronie głównej

en: N/A
pl: niedostępne

en: Authored by
pl: Autor

en: Desc
pl: Malejąco

en: Additional
pl: Dodatkowe

en: Sort by
pl: Sortuj po

en: Key
pl: Klucz

en: Source
pl: Źródło

en: Changed
pl: Zmieniono

en: @type: deleted %title.
pl: @type: usunięto %title.

en: Apply
pl: Zastosuj

en: Offset
pl: Przesunięcie

en: Items per page
pl: Elementów na stronę

en: - All -
pl: - Wszystko -

en: Cluster
pl: Grupa

en: Highlight
pl: Zaznaczenie

en: Published status
pl: Status publikacji

en: Full content
pl: Pełna wersja wpisu

en: Secret
pl: Sekret

en: App ID
pl: ID aplikacji

en: Asc
pl: Rosnąco

en: Master
pl: Główny

en: @name field is required.
pl: Pole @name jest wymagane.

en: The username of the content author.
pl: Nazwa użytkownika będącego autorem zawartości.
