Living Spaces (1.0.0-alpha1) - en to bs translation catalogue (88 entries)

en: Title
bs: Naslov

en: Body
bs: Tijelo

en: Pages
bs: Stranice

en: delete
bs: obriši

en: Delete
bs: Briši

en: Content
bs: Sadržaj

en: Username
bs: Korisničko ime

en: Groups
bs: Grupe

en: Group
bs: Grupa

en: Type
bs: Tip

en: Author
bs: Autor

en: List
bs: Izlistaj

en: Subject
bs: Naslov

en: Actions
bs: Akcije

en: Cancel
bs: Otkaži

en: Description
bs: Opis

en: Language
bs: Jezik

en: Tags
bs: Tagovi

en: Date
bs: Datum

en: None
bs: Nijedan

en: Number
bs: Broj

en: - None -
bs: - Nijedno -

en: Hierarchy
bs: Hijerarhija

en: Parent
bs: Roditelj

en: Category
bs: Kategorija

en: Settings
bs: Postavke

en: Name
bs: Ime

en: edit
bs: izmijeni

en: Export
bs: Izvezi

en: Label
bs: Oznaka

en: Save
bs: Sačuvaj

en: Help
bs: Pomoć

en: Update
bs: Ažuriranje

en: Time
bs: Vrijeme

en: View
bs: Pregled

en: Path
bs: Putanja

en: Modules
bs: Moduli

en: Menu
bs: Meni

en: Event
bs: Događaj

en: You are not authorized to access this page.
bs: Vi niste ovlašeni da pristupite ovoj stranici

en: Picture
bs: Slika

en: User
bs: Korisnik

en: Contact
bs: Kontakt

en: Created
bs: Kreiran

en: All
bs: Sve

en: Active
bs: Aktivan

en: Access denied
bs: Pristup odbijen

en: Page title
bs: Naslov stranice

en: Page
bs: Strana

en: Roles
bs: Uloge

en: Comment
bs: Komentar

en: Published
bs: Objavljeno

en: Location
bs: Lokacija

en: Promoted to front page
bs: Promoviran na početnu stranicu

en: Month
bs: Mjesec

en: Address
bs: Adresa

en: Members
bs: Članovi

en: Calendar
bs: Kalendar

en: Day
bs: Dan

en: Events
bs: Događaji

en: First name
bs: Ime

en: User login
bs: Prijava korisnika

en: Create content
bs: Kreiraj sadržaj

en: Anonymous
bs: Anonimus

en: Profile
bs: Profil

en: Save settings
bs: Sačuvaj postavke

en: Notifications
bs: Obavijesti

en: Sort by
bs: Sortiraj prema

en: Topic
bs: Tema

en: Blocked
bs: Blokiran

en: User name
bs: Korisničko ime

en: Privacy
bs: Privatnost

en: Apply
bs: Primjeni

en: Export data
bs: Izvezi podatke

en: Permission
bs: Dozvole

en: Add @type
bs: Dodaj @type

en: Breadcrumbs
bs: Putanje (breadcrumbs)

en: Status messages
bs: Statusne poruke

en: Main page content
bs: Sadržaj glavne stranice

en: Full HTML
bs: Kompletan HTML

en: Default comments
bs: Defaultni komentari

en: Allows commenting on content
bs: Dozvoli komentare na sadržaju

en: Primary admin actions
bs: Primarne admin akcije

en: Basic block
bs: Osnovni blok

en: A basic block contains a title and a body.
bs: Osnovni blok sadrži naslov i tijelo.

en: Website feedback
bs: Povratna informacija sa stranice

en: Basic HTML
bs: Osnovni HTML

en: Restricted HTML
bs: Ograničen HTML
