Living Spaces (1.0.0-alpha1) - en to is translation catalogue (73 entries)

en: Title
is: Yvirskrift

en: Body
is: Skrokkur

en: Pages
is: Síður

en: delete
is: strika

en: Status
is: Støða

en: Delete
is: Strika

en: Submit
is: Lat inn

en: Content
is: Innihald

en: Username
is: Brúkaranavn

en: Type
is: Slag

en: Author
is: Høvundur

en: List
is: Listi

en: Subject
is: Yvirskrift

en: Actions
is: Gerðir

en: Cancel
is: Avlýs

en: Description
is: Lýsing

en: Language
is: Mál

en: Tags
is: Frámerki

en: Date
is: Dagfesting

en: Reset
is: Tómstilla

en: - None -
is: - Einki -

en: Hierarchy
is: Stigskipan

en: Parent
is: Omanfyri liggjandi

en: Category
is: Bólkur

en: Settings
is: Setingar

en: Name
is: Navn

en: edit
is: broyt

en: Export
is: Flyt út

en: Save
is: Goym

en: Help
is: Hjálp

en: Default
is: Standard

en: Update
is: Dagfør

en: Time
is: Tíð

en: Access
is: Atgongd

en: View
is: Vís

en: Path
is: Leið

en: Modules
is: Mótul

en: Menu
is: Valmynd

en: You are not authorized to access this page.
is: Tú hevur ikki heimild at síggja hesa síðu.

en: Picture
is: Mynd

en: User
is: Brúkari

en: Contact
is: Kontakt

en: Created
is: Stovnað

en: All
is: Øll

en: Active
is: Virkin

en: Access denied
is: Atgongd noktað

en: Page title
is: Yvirskrift á síðu

en: Page
is: Síða

en: Header
is: Síðuhøvd

en: To
is: Til

en: From
is: Frá

en: Roles
is: Leiklutir

en: Comment
is: Viðmerking

en: Published
is: Útgivið

en: Location
is: Pláss

en: Promoted to front page
is: Víst á forsíðuni

en: Last login
is: Seinasta innritan

en: Month
is: Mánaður

en: Day
is: Dagur

en: Other
is: Annað

en: User login
is: Brúkara-innriting

en: Create content
is: Stovna innihald

en: Anonymous
is: Ónevndur

en: Profile
is: Vangamynd

en: Save settings
is: Goym setingar

en: Attachments
is: Viðfesti

en: Topic
is: Evni

en: Your message has been sent.
is: Tíni boð eru send.

en: Blocked
is: Sperrað

en: Unpublished
is: Ikki givið út

en: Protected
is: Skrivivard

en: Permission
is: Rættindi

en: Machine name
is: Maskinnavn
