Living Spaces (1.0.0-alpha1) - en to nn translation catalogue (85 entries)

en: Title
nn: Tittel

en: Body
nn: Brødtekst

en: Pages
nn: Sider

en: delete
nn: slett

en: Delete
nn: Slett

en: Submit
nn: Legg inn

en: Content
nn: Innhald

en: Username
nn: Brukarnamn

en: Groups
nn: Grupper

en: Group
nn: Gruppe

en: Author
nn: Forfattar

en: List
nn: Liste

en: Subject
nn: Emne

en: Actions
nn: Handlingar

en: Cancel
nn: Avbryt

en: Manager
nn: Grunnleggjar

en: Description
nn: Beskriving

en: Language
nn: Språk

en: On
nn: På

en: Date
nn: Dato

en: Reset
nn: Sett til standard

en: None
nn: Ingen

en: - None -
nn: - Ingen -

en: Parent
nn: Opp eit nivå

en: Category
nn: Kategori

en: Settings
nn: Innstillingar

en: Name
nn: Namn

en: edit
nn: endre

en: Export
nn: Eksporter

en: Label
nn: Etikett

en: Save
nn: Lagre

en: Help
nn: Hjelp

en: Default
nn: Standard

en: Update
nn: Oppdater

en: Time
nn: Tid

en: View
nn: Sjå på

en: Path
nn: Sti

en: Modules
nn: Modular

en: Notes
nn: Notat

en: Event
nn: Hending

en: You are not authorized to access this page.
nn: Du har ikkje høve til å sjå denne sida.

en: Picture
nn: Bilete

en: User
nn: Brukar

en: Contact
nn: Kontakt

en: Created
nn: Laga

en: All
nn: Alle

en: Active
nn: Aktiv

en: Access denied
nn: Ingen tilgong

en: Page
nn: Nettside

en: Off
nn: Av

en: Header
nn: Topptekst

en: To
nn: Til

en: From
nn: Frå

en: Roles
nn: Roller

en: Comment
nn: Kommentar

en: Published
nn: Publisert

en: Location
nn: Stad

en: Promoted to front page
nn: Flytta fram til framsida

en: Month
nn: Månad

en: Address
nn: Adresse

en: Calendar
nn: Kalender

en: group
nn: gruppe

en: Week
nn: Veke

en: Day
nn: Dag

en: Other
nn: Andre

en: User login
nn: Brukarinnlogging

en: Create content
nn: Lag innhald

en: Anonymous
nn: Anonym

en: Save settings
nn: Lagre innstillingar

en: Sort by
nn: Sorter etter

en: Attachments
nn: Vedlegg

en: Topic
nn: Emne

en: Your message has been sent.
nn: Meldinga di er sent.

en: Blocked
nn: Blokkert

en: Join
nn: Meld inn

en: Unpublished
nn: Upublisert

en: Apply
nn: Bruk

en: Index
nn: Indeks

en: Machine name
nn: Datamaskinnamn

en: Dashboard
nn: Styringspanel

en: - All -
nn: - Alle -

en: Page top
nn: Sidetopp

en: Page bottom
nn: Sideslutt

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
nn: Bruk stikkord for å gruppera artiklar om same emne i kategoriar.

en: Highlighted
nn: Utheva
