Living Spaces (1.0.0-alpha2) - en to fi translation catalogue (193 entries)

en: Title
fi: Otsikko

en: Body
fi: Sisältö

en: Pages
fi: Sivut

en: Add space
fi: Lisää välilyönti

en: delete
fi: poista

en: Status
fi: Tila

en: Delete
fi: Poista

en: Submit
fi: Lähetä

en: Content
fi: Sisältö

en: Username
fi: Käyttäjätunnus

en: Private
fi: Yksityinen

en: Groups
fi: Ryhmät

en: Group
fi: Ryhmä

en: Type
fi: Tyyppi

en: Author
fi: Tekijä

en: List
fi: Lista

en: Subject
fi: Aihe

en: Actions
fi: Toimenpiteet

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Manager
fi: Manageri

en: Description
fi: Kuvaus

en: Language
fi: Kieli

en: Public
fi: Julkinen

en: Action
fi: Toiminto

en: On
fi: Käytössä

en: Tags
fi: Tagit

en: Date
fi: Päivämäärä

en: Links
fi: Linkit

en: Reset
fi: Palauta

en: None
fi: Ei mitään

en: Number
fi: Numero

en: - None -
fi: - Ei mikään -

en: Hierarchy
fi: Hierarkia

en: Parent
fi: Isäntä

en: Category
fi: Kategoria

en: Settings
fi: Asetukset

en: Name
fi: Nimi

en: edit
fi: muokkaa

en: Export
fi: Vie

en: Label
fi: Tunnus

en: Save
fi: Tallenna

en: Help
fi: Ohje

en: Default
fi: Oletus

en: Update
fi: Päivitys

en: Time
fi: Aika

en: Access
fi: Pääsy

en: View
fi: Näytä

en: Path
fi: Polku

en: Modules
fi: Moduulit

en: Section
fi: Osio

en: Menu
fi: Valikko

en: Notes
fi: Lisätietoa

en: Event
fi: Tapahtumat

en: You are not authorized to access this page.
fi: Sinulla ei ole käyttöoikeuksia tälle sivulle.

en: Picture
fi: Kuva

en: User
fi: Käyttäjä

en: Email
fi: Sähköpostiosoite

en: User ID
fi: Käyttäjän ID

en: Contact
fi: Ota yhteyttä

en: Created
fi: Luotu

en: All
fi: Kaikki

en: Active
fi: Voimassa

en: Access denied
fi: Pääsy kielletty

en: Page title
fi: Sivun otsikko

en: Page
fi: Sivu

en: User picture
fi: Käyttäjän kuva

en: Breadcrumb
fi: Murupolku

en: Off
fi: Pois päältä

en: Header
fi: Ylätunniste

en: To
fi: Osoitteeseen

en: From
fi: Lähettäjä

en: Roles
fi: Käyttäjäroolit

en: Comment
fi: Kommentti

en: Published
fi: Julkaistu

en: Location
fi: Sijainti

en: Promoted to front page
fi: Näytetään etusivulla

en: URL alias
fi: Osoitealias

en: Last login
fi: Viimeisin kirjautuminen

en: Month
fi: Kuukausi

en: Address
fi: Osoite

en: Members
fi: Jäsenet

en: General
fi: Yleiset asetukset

en: Calendar
fi: Kalenteri

en: group
fi: ryhmä

en: Week
fi: Viikko

en: Day
fi: Päivä

en: Events
fi: Tapahtumat

en: Start date
fi: Aloituspäivämäärä

en: End date
fi: Lopetuspäivämäärä

en: Other
fi: Muu

en: First name
fi: Etunimi

en: Last name
fi: Sukunimi

en: User login
fi: Kirjautuminen

en: Create content
fi: Luo sisältöä

en: Anonymous
fi: Anonyymi

en: Profile
fi: Profiili

en: Save settings
fi: Tallenna asetukset

en: Notifications
fi: Ilmoitukset

en: Protocol
fi: Protokolla

en: Sort by
fi: Lajittele

en: Gender
fi: Sukupuoli

en: Attachments
fi: Liitteet

en: Sidebar left
fi: Vasen sivupalkki

en: Topic
fi: Aihe

en: Your message has been sent.
fi: Viestisi on lähetetty.

en: Blocked
fi: Suljettu

en: Changed
fi: Muuttunut

en: Standard
fi: Standardi

en: User name
fi: Käyttäjän nimi

en: ‹ Previous
fi: ‹ Edellinen

en: Next ›
fi: Seuraava ›

en: Join
fi: Liity

en: Unpublished
fi: Julkaisematon

en: Privacy
fi: Yksityisyys

en: Protected
fi: Suojattu

en: User status
fi: Käyttäjän tila

en: Apply
fi: Käytä

en: Select
fi: Valitse

en: Until
fi: Saakka

en: Export data
fi: Vie dataa

en: Index
fi: Indeksi

en: Permission
fi: Käyttöoikeus

en: Sections
fi: Osiot

en: Subgroups
fi: Aliryhmät

en: Space
fi: Välilyönti

en: Administrator
fi: Ylläpitäjä

en: Machine name
fi: Koneluettava nimi

en: Member
fi: Jäsen

en: Add @type
fi: Lisää @type

en: Entity type
fi: Entiteetin tyyppi

en: Authenticated
fi: Todennettu

en: New name
fi: Uusi nimi

en: Bundles
fi: Paketit

en: Inherited
fi: Peritty

en: Spaces
fi: Tilat

en: Dashboard
fi: Työpöytä

en: Notify user
fi: Ilmoita käyttäjälle

en: Items per page
fi: Merkintöjä sivua kohti

en: - All -
fi: - Kaikki -

en: « First
fi: « Ensimmäinen

en: Last »
fi: Viimeinen »

en: Your virtual face or picture.
fi: Virtuaaliset kasvosi tai kuvasi.

en: Allow settings
fi: Salli asetukset

en: Breadcrumbs
fi: Murupolku

en: Page top
fi: Sivun yläreunaan

en: Page bottom
fi: Sivun alareuna

en: Status messages
fi: Tilaviestit

en: Manage members
fi: Ylläpidä jäseniä

en: Secondary menu
fi: Toissijainen valikko

en: Operations links
fi: Toimenpidelinkit

en: Main page content
fi: Pääsivun sisältö

en: No people available.
fi: Ei saatavilla olevia ihmisiä.

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
fi: Käytä tageja samantyyppisten artikkeleiden luokittelussa kategorioihin.

en: Group type
fi: Ryhmän tyyppi

en: Highlighted
fi: Korostettu

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
fi: Virhe käsiteltäessä operaatiota @operation argumenteilla: @args

en: Bulk update
fi: Massapäivitys

en: - Select a value -
fi: - Aseta arvo -

en: Capacity
fi: Kapasiteetti

en: Group content
fi: Ryhmän sisältö

en: Group permission
fi: Ryhmäoikeus

en: Wrapper class
fi: Ympäröivän elementin luokka

en: Entity bundle
fi: Entiteettinippu

en: Group membership
fi: Ryhmän jäsenyys

en: Footer first
fi: Ensimmäinen alatunniste

en: Footer second
fi: Toinen alatunniste

en: Footer third
fi: Kolmas alatunniste

en: Entity types
fi: Entiteettityypit

en: Full HTML
fi: Täysi HTML

en: Primary menu
fi: Ensisijainen valikko

en: Group overview
fi: Ryhmän yleiskatsaus

en: Footer fourth
fi: Neljäs alatunniste

en: Remove as Admin
fi: Poista ylläpitäjänä

en: Add as Admin
fi: Lisää ylläpitäjä

en: Subspaces
fi: Alitilat

[ctx: Entity type group]
en: Content
fi: Sisältö

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Mon
fi: Maa

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Tue
fi: Tii

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Wed
fi: Kes

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Thu
fi: Tor

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Fri
fi: Per

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Sat
fi: Lau

en: Site header
fi: Sivuston ylätunniste

en: Default comments
fi: Oletuskommentit

en: Allows commenting on content
fi: Sallii sisällön kommentoinnin

en: Footer fifth
fi: Viides alatunniste

en: Primary admin actions
fi: Ensisijaiset ylläpidon toimenpiteet

en: Basic block
fi: Peruslohko

en: A basic block contains a title and a body.
fi: Peruslohko sisältää otsikon ja leipätekstin

en: Website feedback
fi: Sivuston palaute

en: Basic HTML
fi: Perus-HTML

en: Restricted HTML
fi: Rajattu HTML

en: Export complete. Download the file <a download href=":download_url"  data-download-enabled="false" id="vde-automatic-download">here</a>.
fi: Vienti on valmis. Lataa tiedosto <a download href=":download_url"  data-download-enabled="false" id="vde-automatic-download">tästä</a>.
