Living Spaces (1.0.0-alpha2) - en to mr translation catalogue (79 entries)

en: Title
mr: शीर्षक

en: Body
mr: मुख्य

en: Pages
mr: पाने

en: Add space
mr: जागा सोडा

en: delete
mr: मिटवा

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: Delete
mr: मिटवा

en: Submit
mr: सुपूर्द करणे

en: Content
mr: साहित्य

en: Username
mr: सदस्यनाम

en: Private
mr: खाजगी

en: Groups
mr: समुह

en: Group
mr: समुह

en: Type
mr: प्रकार

en: Author
mr: लेखक

en: List
mr: यादी

en: Actions
mr: कृती

en: Cancel
mr: रद्द

en: Manager
mr: व्यवस्थापक

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: Language
mr: भाषा

en: Public
mr: सार्वजनिक

en: Action
mr: कृती

en: On
mr: वर

en: Date
mr: दिनांक

en: Links
mr: दुवे

en: Reset
mr: पुर्ववत

en: None
mr: काहीच नाही

en: Number
mr: अंक

en: - None -
mr: - काहीही नाही -

en: Hierarchy
mr: पदक्रम

en: Category
mr: वर्ग

en: Settings
mr: संरचना

en: Name
mr: नाव

en: edit
mr: संपादन

en: Export
mr: निर्यात

en: Label
mr: खूणचिठ्ठी

en: Save
mr: संरक्षीत

en: Help
mr: मदत

en: Default
mr: मुळस्वरुप

en: Update
mr: अपडेट

en: Time
mr: वेळ

en: View
mr: बघा

en: Path
mr: रस्ता

en: Notes
mr: टिप्पणी

en: Event
mr: कार्यक्रम

en: ID
mr: आय डी

en: You are not authorized to access this page.
mr: तुम्हाला या पानावर पोहोचण्याची मुभा नाही

en: Picture
mr: चित्र

en: User
mr: सदस्य

en: Email
mr: ईमेल

en: Contact
mr: संपर्क

en: Created
mr: प्रकाशन

en: All
mr: सर्व

en: Active
mr: सक्रिय

en: Access denied
mr: प्रवेश प्रतिबंधीत

en: Page title
mr: पृष्ठ शीर्षक

en: Page
mr: पान

en: Off
mr: बंद

en: To
mr: प्रति:

en: From
mr: कडून

en: Roles
mr: वर्तनमर्यादा

en: Comment
mr: प्रतिक्रिया

en: Published
mr: प्रकाशित

en: Location
mr: स्थळ

en: Month
mr: महिना

en: Address
mr: पत्ता

en: General
mr: साधारण

en: group
mr: समुह

en: Day
mr: दिवस

en: User login
mr: सदस्य आगमन

en: Create content
mr: आशय बनवा

en: Anonymous
mr: अज्ञात

en: Sort by
mr: क्रमवारी नुसार लावा

en: Topic
mr: विषय

en: Your message has been sent.
mr: तुमचा संदेश पाठवला गेला

en: Blocked
mr: प्रतिबंधीत

en: Unpublished
mr: अप्रकाशित

en: Entity type
mr: एंटिटीचा प्रकार
