Living Spaces (1.0.0-alpha2) - en to ar translation catalogue (148 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Body
ar: المتن

en: Pages
ar: الصفحات

en: delete
ar: حذف

en: Status
ar: الحالة

en: Delete
ar: حذف

en: Submit
ar: إرسال

en: Content
ar: المحتوى

en: Username
ar: اسم المستخدم

en: Private
ar: خاص

en: Groups
ar: مجموعات

en: Group
ar: المجموعة

en: Type
ar: النوع

en: Author
ar: المؤلف

en: List
ar: لائحة

en: Subject
ar: الموضوع

en: Actions
ar: الإجراءات

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Manager
ar: الإداري

en: Description
ar: الوصف

en: Language
ar: اللغة

en: Public
ar: عام

en: Action
ar: إجراء

en: On
ar: في

en: Tags
ar: وسوم

en: Date
ar: التاريخ

en: Links
ar: روابط

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: None
ar: لا شيء

en: Number
ar: رقم

en: - None -
ar: - لا شيء -

en: Hierarchy
ar: التدرج

en: Parent
ar: الأب

en: Category
ar: التصنيف

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Name
ar: الاسم

en: edit
ar: تحرير

en: Export
ar: تصدير

en: Label
ar: التسمية

en: Save
ar: حفظ

en: Help
ar: مساعدة

en: Default
ar: الافتراضي

en: Update
ar: تحديث

en: Time
ar: الوقت

en: Access
ar: الوصول

en: View
ar: عرض

en: Path
ar: المسار

en: Modules
ar: الوحدات

en: Menu
ar: القائمة

en: Notes
ar: ملحوظات

en: Event
ar: الحدث

en: ID
ar: المعرف ID

en: You are not authorized to access this page.
ar: غير مسموح لك بالوصول إلى هذه الصفحة.

en: Picture
ar: الصورة

en: User
ar: مستخدم

en: Email
ar: البريد الإلكتروني

en: User ID
ar: معرف المستخدم

en: Contact
ar: اتصل

en: Created
ar: الإنشاء

en: All
ar: الكل

en: Active
ar: نشط

en: Access denied
ar: الوصول مرفوض

en: Page title
ar: عنوان الصفحة

en: Page
ar: الصفحة

en: Breadcrumb
ar: مسار التنقل

en: Off
ar: إيقاف

en: Header
ar: الترويسة

en: To
ar: إلى

en: From
ar: من

en: Roles
ar: الأدوار

en: Comment
ar: التعليق

en: Published
ar: منشور

en: Location
ar: الموضع

en: Promoted to front page
ar: مرقّى إلى الصفحة الرئيسية

en: URL alias
ar: بديل المسار

en: Last login
ar: آخر تسجيل للدخول

en: Month
ar: بالشهر

en: Address
ar: العنوان

en: Desc
ar: تنازلي

en: General
ar: عام

en: Calendar
ar: التقويم

en: group
ar: مجموعة

en: Week
ar: بالأسبوع

en: Day
ar: باليوم

en: Events
ar: الفعاليات

en: Start date
ar: تاريخ البداية

en: End date
ar: تاريخ النهاية

en: Other
ar: آخر

en: First name
ar: الاسم الشخصي

en: Last name
ar: الاسم العائلي

en: User login
ar: دخول المستخدم

en: Create content
ar: أنشئ محتوى

en: Anonymous
ar: مجهول

en: Template
ar: القالب

en: Profile
ar: ملفات المستخدمين

en: Page Title
ar: عنوان الصفحة

en: Save settings
ar: حفظ الإعدادات

en: Notifications
ar: الإشعارات

en: Protocol
ar: النظام

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: Attachments
ar: المرفقات

en: Topic
ar: المناقشة

en: Your message has been sent.
ar: أُرسلت رسالتك.

en: Blocked
ar: ممنوع

en: Changed
ar: تم التغير

en: Standard
ar: معياري

en: User name
ar: اسم المستخدم

en: ‹ Previous
ar: ‹ السابق

en: Next ›
ar: التالي ›

en: Unpublished
ar: غير منشور

en: Protected
ar: محمي

en: User status
ar: حالة المستخدم

en: Apply
ar: تطبيق

en: Select
ar: إختيار

en: Index
ar: الفهرس

en: Permission
ar: الصلاحية

en: Space
ar: فراغ

en: Administrator
ar: مدير

en: Offset
ar: الإزاحة

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: Add @type
ar: إضافة @type

en: Entity type
ar: نوع الكيان

en: Bundles
ar: حزم

en: Dashboard
ar: لوحة التحكم

en: Notify user
ar: إشعار المستخدم

en: - All -
ar: - الكل -

en: Access settings
ar: إعدادات الوصول

en: Allow settings
ar: السماح بالاعدادات

en: Page top
ar: أعلى الصفحة

en: Page bottom
ar: أسفل الصفحة

en: Status messages
ar: رسائل الحالة

en: Secondary menu
ar: القائمة الثانوية

en: Operations links
ar: روابط العمليات

en: Main page content
ar: محتوى الصفحة الرئيسية

en: No people available.
ar: لا يوجد أشخاص.

en: Highlighted
ar: مبرز

en: - Select a value -
ar: - اختر قيمة -

en: Asc
ar: تصاعدي

en: Entity types
ar: أنواع الكيانات

[ctx: Entity type group]
en: Content
ar: المحتوى

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Sun
ar: أحد

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Mon
ar: إثنين

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Tue
ar: ثلاثاء

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Wed
ar: أربعاء

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Thu
ar: خميس

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Fri
ar: جمعة

en: Allows commenting on content
ar: السماح بالتعليق على المحتوى

en: Primary admin actions
ar: الإجراءات الإدارية الرئيسية
