Living Spaces (1.0.0-alpha2) - en to bn translation catalogue (58 entries)

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Body
bn: কাঠামো

en: Pages
bn: পৃষ্ঠাসমূহ

en: delete
bn: মুছে ফেল

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Content
bn: কনটেন্ট

en: Username
bn: ব্যবহারকারীর নাম

en: Type
bn: টাইপ

en: Author
bn: লেখক

en: List
bn: তালিকা

en: Subject
bn: বিষয়

en: Cancel
bn: বাতিল

en: Description
bn: বিবরণ

en: Language
bn: ভাষা

en: Tags
bn: ট্যাগ

en: Date
bn: তারিখ

en: None
bn: একটিও নয়

en: - None -
bn: - একটিও নয় -

en: Category
bn: বিভাগ

en: Settings
bn: সেটিংস

en: Name
bn: নাম

en: edit
bn: সম্পাদন

en: Export
bn: রপ্তানী

en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: Help
bn: সহায়তা

en: Default
bn: ডিফল্ট

en: Update
bn: আপডেট

en: Time
bn: সময়

en: View
bn: প্রদর্শন

en: Menu
bn: মেনু

en: You are not authorized to access this page.
bn: আপনার এই পৃষ্ঠা দেখার অনুমতি নেই।

en: Picture
bn: ছবি

en: User
bn: ব্যবহারকারী

en: Email
bn: ইমেইল

en: User ID
bn: ব্যবহারকারীর আইডি

en: All
bn: সমস্ত

en: Active
bn: সক্রিয়

en: Access denied
bn: প্রবেশাধিকার সংরক্ষিত

en: To
bn: বরাবর

en: Roles
bn: ভূমিকা

en: Comment
bn: মন্তব্য

en: Published
bn: প্রকাশিত

en: Location
bn: অবস্থান

en: Month
bn: মাস

en: General
bn: সাধারণ

en: Day
bn: দিন

en: User login
bn: ব্যবহারকারী প্রবেশ

en: Profile
bn: প্রোফাইল

en: Save settings
bn: সেটিংস সংরক্ষণ কর

en: Blocked
bn: নিষ্ক্রিয়

en: Protected
bn: সুরক্ষিত

en: Index
bn: সূচীপত্র

en: Space
bn: স্পেস

en: Machine name
bn: মেশিনের নাম

en: Add @type
bn: @type যোগ কর

en: Dashboard
bn: ড্যাশবোর্ড

en: Secondary menu
bn: দ্বিতীয় মেনু
