Living Spaces (1.0.0-alpha2) - en to kn translation catalogue (115 entries)

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: Body
kn: ವಿವರಣೆ , ವಿಷಯ ,ಮಾಹಿತಿ

en: Pages
kn: ಪುಟಗಳು(_e):

en: Add space
kn: ಜಾಗವನ್ನು ಸೇರಿಸು

en: delete
kn: ಡಿಲೀಟ್ ಮಾಡಿ

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Submit
kn: ಸಲ್ಲಿಸಿ

en: Content
kn: ಒಳಅಂಶ

en: Username
kn: ಬಳಕೆದಾರ ಹೆಸರು

en: Private
kn: ಖಾಸಗಿ

en: Groups
kn: ಸಮೂಹಗಳು

en: Group
kn: ಸಮೂಹ

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: Author
kn: ಲೇಖಕ

en: List
kn: ಪಟ್ಟಿ

en: Subject
kn: ವಿಷಯ

en: Actions
kn: ಕಾರ್ಯಗಳು

en: Cancel
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸು

en: Manager
kn: ವ್ಯವಸ್ಥಾಪಕ

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Language
kn: ಭಾಷೆ

en: Public
kn: ಸಾರ್ವಜನಿಕ

en: Action
kn: ಕಾರ್ಯ

en: On
kn: ಚಾಲಿತ

en: Tags
kn: ಟ್ಯಾಗ್‍ಗಳು

en: Date
kn: ದಿನಾಂಕ

en: Links
kn: ಸಾಲುಗಳು

en: Reset
kn: ಪುನಃ ಹೊಂದಿಸು

en: None
kn: ಯಾವುದೂ ಇಲ್ಲ

en: Number
kn: ಸಂಖ್ಯೆ

en: Parent
kn: ಮೂಲ

en: Category
kn: ವರ್ಗ

en: Settings
kn: ಸಿದ್ಧತೆಗಳು

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: edit
kn: ಸಂಪಾದಿಸು

en: Export
kn: ರಫ್ತುಮಾಡು

en: Label
kn: ಗುರುತುಪಟ್ಟಿ

en: Save
kn: ಉಳಿಸಿ

en: Help
kn: ಸಹಾಯ

en: Default
kn: ಡೀಫಾಲ್ಟ್‍

en: Update
kn: ಅಪ್ಡೇಟ್ ಮಾಡು

en: Time
kn: ಸಮಯ

en: Access
kn: ನಿಲುಕಣೆ

en: View
kn: ನೋಡು

en: Path
kn: ಮಾರ್ಗ

en: Section
kn: ವಿಭಾಗ

en: Menu
kn: ಮೆನು

en: Notes
kn: ಟಿಪ್ಪಣಿಗಳು

en: Event
kn: ಸಂದರ್ಭ(ಎವೆಂಟ್)

en: ID
kn: IDE ಗಳು

en: You are not authorized to access this page.
kn: ನಿಮಗೆ ಈ ಪುಟ ನೋಡಲು ಅನುಮತಿ ಇಲ್ಲ

en: Picture
kn: ಚಿತ್ರ

en: User
kn: ಬಳಕೆದಾರ

en: Email
kn: ಇಮೇಲ್

en: User ID
kn: ಬಳಕೆದಾರನ ಐಡಿ

en: Contact
kn: ಸಂಪರ್ಕ

en: Created
kn: ನಿರ್ಮಿಸಲಾಗಿದೆ

en: All
kn: ಎಲ್ಲಾ

en: Active
kn: ಸಕ್ರಿಯ

en: Access denied
kn: ನಿಲುಕಣೆಯನ್ನು ತಿರಸ್ಕರಿಸಲಾಗಿದೆ

en: Page
kn: ಪುಟ

en: Off
kn: ಜಡ

en: Header
kn: ಹೆಡರ್

en: To
kn: ಗೆ

en: From
kn: ಯಿಂದ

en: Roles
kn: ಪಾತ್ರಗಳು

en: Comment
kn: ಅಭಿಪ್ರಾಯ

en: Published
kn: ಪ್ರಕಟಿತ

en: Location
kn: ತಾಣ

en: Month
kn: ತಿಂಗಳು

en: Fax
kn: ಫ್ಯಾಕ್ಸ್‍

en: Address
kn: ವಿಳಾಸ

en: Members
kn: ಸದಸ್ಯರುಗಳು

en: General
kn: ಜನರಲ್

en: Calendar
kn: ದಿನಸೂಚಿ

en: Week
kn: ವಾರ

en: Day
kn: ದಿನ

en: Events
kn: ಕಾರ್ಯಕ್ರಮಗಳು

en: Start date
kn: ಆರಂಭದ ದಿನಾಂಕ

en: Other
kn: ಇತರೆ

en: User login
kn: ಬಳಕೆದಾರರ ಲಾಗಿನ್

en: Create content
kn: ಬರಹವನ್ನು ಸೇರಿಸಿ

en: Anonymous
kn: ಅನಾಮಧೇಯ

en: Template
kn: ಟೆಂಪ್ಲೇಟ್

en: Profile
kn: ಪ್ರೊಫೈಲ್‌

en: Notifications
kn: <b>ಸೂಚನೆಗಳು</b>

en: Protocol
kn: ಪ್ರೊಟೊಕಾಲ್

en: Gender
kn: ಲಿಂಗ

en: Male
kn: ಮಲೆ

en: Birthday
kn: ಹುಟ್ಟಿದದಿನ

en: Department
kn: ವಿಭಾಗ

en: Attachments
kn: ಲಗತ್ತುಗಳು

en: Topic
kn: ವಿಷಯ

en: Blocked
kn: ನಿರ್ಬಂಧಿಸಲಾದ

en: Changed
kn: ಬದಲಾಯಿಸಲಾದ

en: Standard
kn: ಶಿಷ್ಟ

en: User name
kn: ಬಳಕೆದಾರ ಹೆಸರು

en: Join
kn: ಸೇರು

en: Privacy
kn: ಗೌಪ್ಯತೆ

en: Protected
kn: ಸಂರಕ್ಷಿತ

en: Apply
kn: ಅನ್ವಯಿಸು

en: Select
kn: ಆರಿಸಿ

en: Group Members
kn: ಸಮೂಹ ಸದಸ್ಯರು

en: Index
kn: ಪರಿವಿಡಿ

en: Permission
kn: ಅನುಮತಿ

en: Administrator
kn: ವ್ಯವಸ್ಥಾಪಕರು

en: Paragraph
kn: ಪ್ಯಾರಾಗ್ರಾಫ್

en: Member
kn: ಸದಸ್ಯ

en: Launch
kn: ಆರಂಭಿಸು

en: Authenticated
kn: ದೃಢೀಕರಿಸಲಾಗಿದೆ

en: Attendees
kn: ಪಾಲ್ಗೊಳ್ಳುವವರು

en: Inherited
kn: ಪಡೆದಿರುವ

en: Resolution
kn: ರೆಸಲ್ಯೂಶನ್

en: Page bottom
kn: ಪುಟದ ಕೆಳಗೆ
