Livre (1.0.0-beta1) - en to ca translation catalogue (113 entries)

en: Home
ca: Inici

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Operations
ca: Operacions

en: List
ca: Llistat

en: Remove
ca: Elimina

en: Edit
ca: Edita

en: - None -
ca: - Cap -

en: Weight
ca: Pes

en: Parent
ca: Pare

en: Pages at a given level are ordered first by weight and then by title.
ca: Les pàgines a un nivell donat s'ordenen primer per pes i després per títol.

en: Depth
ca: Profunditat

en: Settings
ca: Paràmetres

en: Go to previous page
ca: Vés a la pàgina anterior

en: Go to parent page
ca: Vés a la pàgina pare

en: Go to next page
ca: Vés a la pàgina següent

en: Book
ca: Llibre

en: Node ID
ca: ID del node

en: Outline
ca: Esquema

en: View
ca: Mostra

en: Parent item
ca: Element pare

en: Add child page
ca: Afegeix pàgina filla

en: Printer-friendly version
ca: Versió per a imprimir

en: Remove from outline
ca: Elimina de la sinopsi

en: Unknown export format.
ca: El format d'exportació és desconegut.

en: Add content
ca: Afegeix contingut

en: Page
ca: Pàgina

en: Sort order
ca: Ordre de classificació

en: Up
ca: Amunt

en: Goal
ca: Objectiu

en: Books
ca: Llibres

en: Menus
ca: Menús

en: Book navigation
ca: Navegació del llibre

en: Top level book
ca: Nivell superior del llibre

en: About
ca: Detalls

en: Steps
ca: Passos

en: Change book (update list of parents)
ca: Canvia el llibre (actualitza la llista de pares)

en: Manage your site's book outlines.
ca: Gestioneu l'esquema del llibre del vostre lloc.

en: Book navigation block display
ca: Visualització del bloc de navegació del llibre

en: Add to book outline
ca: Afegeix a l'esquema del llibre

en: Book outline
ca: Esquema del llibre

en: This will be the top-level page in this book.
ca: Aquesta serà la pàgina principal d'aquest llibre.

en: Uses
ca: Usos

en: Menu link ID
ca: ID de l'enllaç de menú

en: Collaboration
ca: Col·laboració

en: Not in book
ca: No està al llibre

en: New book
ca: Nou llibre

en: Your page will be a part of the selected book.
ca: La vostra pàgina formarà part del llibre seleccionat.

en: The book the node is in.
ca: El llibre on es troba el node.

en: The weight of the book page.
ca: El pes de la pàgina del llibre.

en: The parent book node.
ca: El node pare del llibre.

en: Parent link ID
ca: ID de l'enllaç de l'element pare

en: Save book pages
ca: Desa les pàgines del llibre

en: This book has been modified by another user, the changes could not be saved.
ca: Aquest llibre ha estat modificat per un altre usuari, els canvis no s'han pogut desar.

en: Title changed from %original to %current.
ca: Títol canviat de %original a %current.

en: Updated book %title.
ca: S'ha actualitzat el llibre "%title".

en: book: updated %title.
ca: llibre: actualitzat %title.

en: Update book outline
ca: Actualitza l'esquema del llibre

en: Remove from book outline
ca: Elimina de l'esquema del llibre

en: No changes were made
ca: No es realitzaren canvis

en: The post has been added to the selected book. You may now position it relative to other pages.
ca: S'ha afegit  l'enviament al llibre seleccionat. Ara podeu posicionar-lo en relació a les altres pàgines.

en: The book outline has been updated.
ca: S'ha actualitzat l'esquema del llibre.

en: There was an error adding the post to the book.
ca: Hi ha hagut un error en afegir l'enviament al llibre.

en: %title has associated child pages, which will be relocated automatically to maintain their connection to the book. To recreate the hierarchy (as it was before removing this page), %title may be added again using the Outline tab, and each of its former child pages will need to be relocated manually.
ca: %title té pàgines filles associades que es reubicaran automàticament per tal de mantenir la seva connexió amb el llibre. Per a recrear la jerarquia (tal com estava abans d'esborrar la pàgina), es pot afegir %title un altre cop utilitzant la pestanya Esquema i reubicar manualment cadascuna de les seves pàgines filles.

en: %title may be added to hierarchy again using the Outline tab.
ca: %title pot ser afegit un altre cop a la jerarquia usant la pestanya Esquema.

en: Are you sure you want to remove %title from the book hierarchy?
ca: Esteu segur que voleu eliminar %title de la jerarquia del llibre?

en: The post has been removed from the book.
ca: L'article s'ha suprimit del llibre.

en: Show a printer-friendly version of this book page and its sub-pages.
ca: Mostra una versió per imprimir d'aquesta pàgina del llibre i les seves subpàgines.

en: Show block on all pages
ca: Mostrar el bloc a totes les pàgines

en: Show block only on book pages
ca: Mostrar el bloc sols a les pàgines de llibre

en: This is the top-level page in this book.
ca: Aquesta és la pàgina principal d'aquest llibre.

en: No book selected.
ca: Cap llibre seleccionat.

en: %title is part of a book outline, and has associated child pages. If you proceed with deletion, the child pages will be relocated automatically.
ca: %title és part d'un esquema de llibre i té pàgines filles associades. Si continueu amb l'esborrat, les pàgines filles seran reubicades automàticament.

en: Re-order book pages and change titles
ca: Canvieu l'ordre de les pàgines del llibre i canvieu els títols

en: Book ID
ca: ID de llibre

en: No books available.
ca: No hi ha llibres disponibles.

en: Administer book outlines
ca: Administra els esquemes dels llibres

en: Adding and managing book content
ca: Afegir i gestionar contingut de llibres

en: Printing books
ca: Impressió de llibres

en: Users with the <em>View printer-friendly books</em> permission can select the <em>printer-friendly version</em> link visible at the bottom of a book page's content to generate a printer-friendly display of the page and all of its subsections.
ca: Els usuaris amb el permís de <em>Veure llibres per imprimir</em> poden seleccionar l'enllaç <em>versió per a imprimir</em> visible a la part inferior de la pàgina de contingut d'un llibre per a generar una vista per a imprimir de la pàgina i totes les seves subseccions.

en: The book module offers a means to organize a collection of related content pages, collectively known as a book. When viewed, this content automatically displays links to adjacent book pages, providing a simple navigation system for creating and reviewing structured content.
ca: El mòdul book ofereix una forma d'organitzar una col·lecció de pàgines de contingut relacionades, col·lectivament conegudes com a llibre. Quan es consulta, aquest contingut mostra automàticament enllaços a les pàgines adjacents del llibre, proporcionant un sistema de navegació simple per a la creació i revisió de contingut estructurat.

en: Create new books
ca: Crea nous llibres

en: View printer-friendly books
ca: Accedeix a la versió per a imprimir dels llibres

en: View a book page and all of its sub-pages as a single document for ease of printing. Can be performance heavy.
ca: Accediu a una pàgina d'un llibre i a totes les seves subpàgines com un sol document per a facilitar-ne la impressió. Pot ser pesat en temes de rendiment.

en: Allows users to create and organize related content in an outline.
ca: Permet als usuaris crear i organitzar contingut relacionat en un esquema.

en: Weight for @title
ca: Pes de @title

en: No book content available.
ca: No hi ha contingut de llibres disponible.

en: - Create a new book -
ca: - Crea un nou llibre -

en: Edit order and titles
ca: Edita l'ordre i els títols

en: Book Page
ca: Pàgina de llibre

en: Book settings
ca: Paràmetres de configuració del llibre

en: Book navigation block
ca: Bloc de navegació del llibre

en: Book outline for @book.title
ca: Esquema del llibre per @book.title

en: Book traversal links for
ca: Enllaços relacionats de

en: The outline feature allows you to include pages in the <a href=":book">Book hierarchy</a>, as well as move them within the hierarchy or to <a href=":book-admin">reorder an entire book</a>.
ca: La característica d'esquema permet incloure pàgines a la <a href=":book">jerarquia</a> del <a href=":book">llibre</a>, així com moure'ls dins de la jerarquia o <a href=":book-admin">reordenar un llibre sencer</a> .

en: The parent page in the book. The maximum depth for a book and all child pages is @maxdepth. Some pages in the selected book may not be available as parents if selecting them would exceed this limit.
ca: La pàgina principal del llibre. La profunditat màxima per a un llibre i totes les pàgines secundàries és @maxdepth. És possible que algunes pàgines del llibre seleccionat no estiguin disponibles com a pares si seleccionant-les es superés aquest límit.

en: The book page node.
ca: El node la pàgina del llibre.

en: Book Parent
ca: Pare del llibre

en: Page has Children
ca: La pàgina té fills

en: Flag indicating whether this book page has children
ca: Bandera que indica si aquesta pàgina del llibre té fills

en: Has Children
ca: Té fills

en: 1st parent
ca: 1r pare

en: 2nd parent
ca: 2n pare

en: 3rd parent
ca: 3r pare

en: 4th parent
ca: 4t pare

en: 5th parent
ca: 5è pare

en: 6th parent
ca: 6è pare

en: 7th parent
ca: 7è pare

en: 8th parent
ca: 8è pare

en: 9th parent
ca: 9è pare

en: The @parent of book node.
ca: El node @parent de llibre.

en: Top Level Book from current node
ca: Llibre de nivell superior del node actual

en: Allows users to add new books to the site.
ca: Permet als usuaris afegir nous llibres al lloc.

en: Allows users to add configured types of content to existing books.
ca: Permet als usuaris afegir tipus de continguts configurats als llibres existents.
